Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den čtvrtý - volnější tempo

17. 2. 2009

 (aktualizováno 22:34)

ObrazekDen začínáme později, snídaně o půl deváté, na svah se vydáváme až v 9:45. Také pobyt na svahu bude dnes o trochu kratší. Zvolňujeme tempo, ať se konce tábora dožijeme všichni ve zdraví :))

Když už jsem zmínil to zdraví, tak musím říct, že všichni jsou v pořádku, nikoho nic nebolí (snad jen nohy z lyžování), všichni jsme zdraví.

Děkujeme za pozdravy, je to moc milé. A také vás zdravíme!!

 

Na snídani jsme měli chleba, máslo, marmeládu nebo strouhaný sýr. A samozřejmě čajík. Najedli jsme se a před desátou jsme vyrazili vstříc dalšímu dni plném lyžování a snowboardingu. Překvapivě opět sněžilo, mám pocit, že to snad nikdy nepřestane. Ale je to samozřejmě mnohem lepší, než kdyby sníh nebyl vůbec.

Sjezdovka dnes byla krásně upravená, jezdilo se po ní úplně nádherě. Zatím nejlépe za celý dosavadní pobyt. Jen nahoře foukal nepříjemný severák a byla mlha, takže jsme základnu s čajem a svačinou (přesnídávka a rohlík) umístili tak jako v neděli dole poblíž bufetu. Tam to bylo fajn, bylo tam bezvětří a když zrovna nepadal sníh ze stromů nebo z nebe, tak bylo i dobře vidět :) Kdosi tam říkal cosi o mínus osmi, ale já na teploměru viděl -5 °C. Možná byla ráno větší zima, ale za našeho pobytu ne. Možná nahoře bylo. Tam bych to při tom větru tipnul i na -12 °C. Tolik zprávy o počasí... :)

ObrazekDěti pokračovaly v učení se jezdit na svých prkýnkách. Některým to šlo lépe, jiným možná trochu hůře, dokonce došlo i na nějakou tu slzu. To když se vůbec nedařilo, jen se padalo - slza lítosti či vzteku nebo zmaru? No, tak jak to děti mají. Ale celkově to bylo fajn a v pohodě. Musím se přiznat, že jsem si dnes taky nedobrovolně otiskl zadek do sněhu. Ale co, však to k ježdění patří :)

Menší děti odcházely ze svahu kolem jedné (možná i dřív), ostatní dojezdili o půl třetí. To už zase vydatně sněžilo. Chumelilo ale jen asi deset minut, pak už byl zase klid. Je to zvláštní - kolikrát to během dne vypadalo, že se ta nízká oblačnost roztrhá a vysvitne slunce, ale vždy jen tak mlhavě vykouklo, aby se zase schovalo za tu černou deku plnou sněhových vloček. Tak třeba zítra nebo ve čtvrtek, uvidíme.

K obědu jsme se všichni sešli v 15:30. Dostali jsme samé dobré věci. Například polévku a druhé :))  ...konkrétně hovězí vývar s kapaním nebo noky (já se v tom moc nevyznám), taky tam byla mrkev. Fajná polévka. Jako hlavní chod byla svíčková s knedlíkem. Tož to bylo taky dobré.

Následuje odpolední klid a po něm už tradičně hry. Krom jiného měly děti napsat nějakou pohádku. A psaly a psaly. Některé se opravdu povedly. Po krátké poradě jsme se domluvili, že jednu tady zveřejníme. Vybrána byla ta nejkratší (pro mne coby přepisovatele výhoda), ale současně velmi milá. Přepsal jsem ji tak, jak ji malý Románek napsal. 

Žyl byl Křemirek a ten měl. Vždy. ža 20 let. na zahradče draka. měl přítelkyni. Jasminů a ta měla draka velni ráda. A pak si udělali svadbů! a konečně měl Křemilek na zahradče Klit!

A nadepsal to slovy: libi se vam tato pohatka? No řekněte, není to roztomilé?

ObrazekK večeři byl špenát s naměkko vařeným bramborem a natvrdo vařeným vejcem. A čaj. Mi to chutnalo, ale asi proto, že jsem dospělý. Jako dítě jsem špenát moc rád neměl. Asi jako většina dětí. Usuzuji tak podle toho, kolik dnes bylo zelených zbytků :)) Ale taky je fakt, že ta svíčková, co byla na oběd, byla dost sytá, takže děti mohly mít ještě docela plná bříška. Stejně jako někteří z vedoucích...

 Pak se opět (stejně jako včera) pokračovalo v celotáborové hře Zlatý kompas. Děti dostaly další indicie a hádaly slova, aby z nich mohly sestavit otázku pro kompas. Když pak správně nastavily ručičky, přístroj jim ukázal další krok (mají postavit most)... No a pak přišel vrchol večera v podobě diskotéky. Fotky z ní ale do fotogalerie přidám až zítra, ju?

A když už jsme u zítřka, snídaně je o půl deváté a pak se půjde ven. Bez lyží a prkýnek. Bude procházka doplněná o hry a další program. Však napíšeme :)

 

Ferda &  T a t a n k a     

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Zimní tábor 2009

Komentáře

Přehled komentářů

pozdravení

(Kateřina Korčová...., 17. 2. 2009 21:11)

Dovolte abych Vás všechny pozdravila a popřála všem krásný večer...počasí je opravdu nádherné,ale sněžení by už mohlo trošku přestat..co se tady v Ově k večeru dělo-taková sněhová vánice,že nebylo vidět z okna vůbec nic!!!Dokonce hlásí veliké mrazy...tak pozor na omrzliny!!!Dávejte na sebe všichni pozor samozřejmě také na dětičky....moc zdraví Kača a Miroslav Korčovi....a také tetička Bětuška

Pozdrav

(Olga Hrbáčová, 17. 2. 2009 17:32)

Vážení vedoucí ,klobouk dolů,po náročném dni s našimi "milými ratolestmi" ještě sednete a vypotíte supr usměvný článek.OPět jsem si prodloužila život o nějaký ten den :):).
Pozdravujte ta naše "dětátka" Matěje Hrbáče a Tomáše Vavrečku. P.S. schovejte jim i sladkosti...a ne jenom plyšáčky...